Ik heb een psychisch ziektebeeld. Mag ik TRE doen?

In principe kan TRE juist ook heel helpend zijn bij psychische ziektebeelden. Hierbij is echter ook wel voorzichtigheid geboden. Het kan zijn dat je, juist door dit ziektebeeld, zelf minder goed voelt of in de gaten hebt wanneer je lichaam overgeactiveerd raakt tijdens TRE en hierdoor te lang door gaat met een TRE sessie. Wanneer je niet goed aanvoelt wanneer je moet reguleren (remmen, pauze nemen of stoppen met de sessie) kan een tegenovergesteld effect hebben. Je klachten kunnen hierdoor erger worden.

Ook kan het gebeuren dat je door het doen van wat lichte lichamelijke oefeningen en het aanboren van je natuurlijke herstelsysteem, al vrij snel overprikkeld raakt. Ook dit is niet wenselijk. TRE kan zeker helpend zijn bij psychische klachten, alleen mijn ervaring is dat je dit dan meerdere sessies onder professionele begeleiding moet doen. Ik zou dan ook adviseren om te starten bij een gecertificeerde TRE Provider (bij jou in de buurt). Kijk hiervoor op www.TRE_Nedeland.nl. Deze kan door zijn/haar waarneming ook goed met je bespreken wanneer je zelfstandig en alleen TRE sessies kunt gaan doen.

Belangrijk!

Heb je vragen over TRE? Misschien staat jouw vraag dan in het rijtje ‘veelgestelde vragen’ over TRE. In de antwoorden op die vragen, verwijs ik regelmatig naar een hoofdstuk in mijn boek ‘TRE, herstellen van stress en trauma kan je lichaam zélf’. Wil je TRE gebruiken, dan is het zeker de moeite waard om dit eerste Nederlandstalige boek over TRE te lezen. Dan weet je hoe je TRE op een veilige én juiste manier moet doen. Het boek geeft bovendien veel antwoorden op vragen die je misschien hebt.
Extra suggestie di eik je ook wil meegeven: Wanneer je begint met TRE, laat je dan een paar keer begeleiden door een gecertificeerde TRE-Provider. Zo voorkom je dat je TRE op een verkeerde manier uitvoert of dat klachten toenemen. Je vindt erkende Providers op de website van TRE-Nederland.nl en TRE-Belgium.com.